W Przedszkolu Niepublicznym ,,Jarzębinka” pracujemy w oparciu o 2 programy edukacji przedszkolnej, które stanowią uszczegółowienie Podstawy programowej wychowania przedszkolnego i są ukierunkowane na wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, zgodnie z jego wiekiem.
Grupy Biedronek, Krasnali i Wiewiórek pracują w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego ,,KOCHAM PRZEDSZKOLE” WSiP.
Grupy Misiów, Jagódek, Jeżyków i Muchomorków pracują w oparciu o program Wychowania Przedszkolnego ,,Razem w przedszkolu” WSiP

Nauczyciele naszego przedszkola prowadzą również działania, które poprzez rozszerzenie treści ustalonych w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego pozytywnie wpływają na rozwój naszych wychowanków w różnych jego sferach.
– ,,Program wspomagający proces adaptacyjny dzieci 2,5-3 letnich w środowisku przedszkolnym”. Celem programu jest stwarzanie dzieciom warunków umożliwiających szybką i łatwą adaptację w naszym środowisku społecznym jakim jest przedszkole.
Program realizowany jest w grupie Misie. Autor: mgr Sylwia Nica
– ,,Rozwijanie zainteresowań czytelniczych poprzez dobrowolny i spontaniczny udział w zabawach z tekstem oraz częsty kontakt z książką”. Celem programu jest rozwijanie kontaktu z książką w taki sposób, aby był on dla dzieci przygodą, która rozwija ich wyobraźnię i stanowi radość dzieciństwa.
Program realizowany we wszystkich grupach. Autor: mgr Sylwia Nica
– ,,SING, PLAY AND LEARN” program nauczania języka angielskiego. Celem programu jest rozwijanie rozumienia mowy, znajomości słownictwa, które staną się podstawą dla rozwoju umiejętności komunikacyjnych na następnych etapach edukacyjnych.
Program realizowany jest w grupie Jagódki. Autor: mgr Magdalena Sobieraj

Akademia Aquafresh
Mamo, tato wolę wodę
Kubusiowi Przyjaciele Natury
– Eko Maluchy – przyrody Zuchy
– Klub Wiewiórka

Skontakuj się przez messenger