Polecamy film

5qAkqeVC7bMplay
RAwC7Nx6Bs8play

DZIEŃ MARCHEWKI

     25. września przedszkolaki z Jarzębinki obchodziły Dzień Marchewki. Zarówno dzieci jak i Panie ubrały się tego dnia na pomarańczowo. Nawet nasze sale zdobiły marchewki i pomarańczowe baloniki.


     Po śniadaniu zebraliśmy się razem, by posłuchać wierszyków i potańczyć przy dźwiękach ,,marchewkowych” piosenek. Nie zabrakło nawet ,,warzywnej” gimnastyki całego ciała. Przedstawiciele każdej grupy zmierzyli się ze specjalnym zadaniem związanym ze zdrowym żywieniem. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z wyzwaniem i zdobyli marchewkowe naklejki. Przypomnieliśmy sobie, że aby być zdrowym trzeba jeść owoce i warzywa oraz dużo się ruszać.
     Święto nie odbyłoby się bez darów ogrodów i sadów, z którymi przedszkolaki przekraczały progi przedszkola. Dzięki tym zbiorom mogliśmy poznawać owoce i warzywa, a także próbować nowych smaków. Każda grupa wyczarowała z nich coś pysznego, powstały pełne witamin szaszłyki, sałatki owocowe, soki i surówki. Nawet małe Tadki Niejadki nie oparły się pokusie skosztowania tego, co same stworzyły. Nie zbrakło także chrupania świeżych warzyw i owoców, które błyskawicznie znikały z talerzy.
     Ten dzień był wyjątkowo zdrowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy wszystkie przedszkolaki będą z pewnością piękne i zdrowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to top